Co kupić dziecku z okazji chrztu?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Chrzest to sakrament, który wprowadza człowieka do wspólnoty Kościoła. W chrześcijaństwie to symbol nawrócenia, oczyszczenia z grzechów i otwarcia się na przyjęcie darów Ducha Świętego. Sakrament chrztu to wyjątkowa okoliczność, której rangę warto podkreślić gustownym prezentem. Przykładowo może on mieć charakter praktyczny, edukacyjny czy stanowić pamiątkę. Do chrztu podchodzą zwykle małe dzieci, dlatego tym bardziej warto uczcić tę okazję starannie wybranym upominkiem.

Album ze zdjęciami – pamiątka chrztu

Dobrym pomysłem na prezent może być album ze zdjęciami, który będzie zapełniany fotografiami w miarę dorastania dziecka. Warto uwieczniać ważne momenty z życia i zachowywać zdjęcia w fizycznej formie. Pliki cyfrowe mogą łatwo zniknąć wraz z awarią laptopa czy karty pamięci. Jeśli pełnisz rolę rodzica chrzestnego, to możesz rozważyć też prezent w formie profesjonalnej sesji fotograficznej dla maluszka, jego rodziców i chrzestnych. Takie zdjęcia, oprawione później w ramkę, będą piękną pamiątką na lata.

Prezenty odwołujące się do wartości chrześcijańskich

Prezentem, który wiele osób wybiera na chrzest, jest pięknie wydana Biblia dla dzieci. Jeśli masz ochotę spersonalizować taki upominek, to niektóre firmy oferują wykonanie graweru z dedykacją na ozdobnej blaszce. W dobrym guście jest także podarunek w formie złotego lub srebrnego medaliku na pamiątkę chrztu. Niektórzy goście decydują się na zakup innych wyrobów ze srebra i złota, takich jak: grawerowane grzechotki, łyżeczki, smoczki, zestawy sztućców, obrazki świętych czy pamiątkowe szkatułki. W ostatnich latach na popularności zyskały także pozytywki i kule śnieżne z miejscem na zdjęcie dziecka.

Zabawki

Jeśli wolisz podarować dziecku bardziej kreatywny prezent, rozważ zabawki edukacyjne, które będą stymulowały rozwój dziecka. W roli upominku bardzo dobrze sprawdzą się gry muzyczne, drewniane zabawki o różnych kształtach np. klocki sensoryczne czy drewniane figurki zwierząt, a także maty edukacyjne. Nawet jeśli kupisz prezent dedykowany dla trochę starszego dziecka, to nie powinno stanowić problemu – tak, jak w przypadku biżuterii, dziecko trochę poczeka, zanim zacznie korzystać z prezentu. Pamiętaj o tym, żeby kupować zabawki ze sprawdzonych źródeł. Zwróć uwagę na to, czy zostały wyprodukowane z naturalnych produktów i posiadają certyfikaty m.in. BSCI czy FSC. Ważne, aby na opakowaniu zostały podane takie informacje jak: numer serii pozwalający na identyfikację produktu, nazwę producenta i przypisaną klasyfikację wiekową. Każda gra czy zabawka powinna zostać najpierw przetestowana przez rodziców i obejrzana pod kątem ewentualnych uszkodzeń i ruchomych, drobnych elementów.

Praktyczne prezenty

Skompletowanie wyprawki dla dziecka to duży wydatek. Jeśli jesteś w bliskiej relacji z rodzicami maluszka, to możesz po prostu ich zapytać, czy czegoś nie potrzebują. Na prezent zawsze dobrze sprawdzą się ubranka, pieluszki i elementy wyprawki samochodowej czy spacerowej. Możesz wybrać bezpieczną chustę, nosidełko czy fotelik samochodowy albo dołożyć się do zakupu nowego wózka. Wśród chętnie wybieranych prezentów przez wiele osób są także: elektroniczna niania, krzesełko do karmienia, karuzela nad łóżeczko czy akcesoria do wózka. Praktyczne prezenty z pewnością ułatwią codzienne funkcjonowanie całej rodziny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Poradnik dla przyszłych rodziców, jak dokonać wyboru odpowiedniego wózka dla naszego dziecka
/
Poradnik dla przyszłych rodziców, jak dokonać wyboru odpowiedniego wózka dla naszego dziecka
Poradnik, który pomoże Ci podjąć najważniejszą decyzję, jaką jest wybór wózka dziecięcego. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby zapewnić komfort swojemu maluchowi i sobie.
Jak wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem do przechowywania?
/
Jak wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem do przechowywania?
Odkryj praktyczne sposoby na efektywne wykorzystanie przestrzeni pod łóżkiem do przechowywania różnych przedmiotów. Organizuj przestrzeń, zyskaj miejsce i utrzymaj porządek w domu.
Jak technika notatek graficznych może zwiększyć twoją produktywność?
/
Jak technika notatek graficznych może zwiększyć twoją produktywność?
Dowiedz się, jak strategia tworzenia notatek graficznych może poprawić Twoją efektywność pracy, zwiększyć skuteczność nauki i przekształcić Twój proces myślenia.